I takhle císařovna vypadala

24. června 2009 v 19:04 | Aneta |  Její krása
Císař František Josef psal z Budína 14. února 1891 o císařovně své přítelkyni Kateřině Schrattové:
"A mám Vám povědět, že si z Mnichova přivezla velmi nepříjemnou vyrážku na obličeji, zvláště na nose a na krku, moc to pálí a svědí a v noci proto nemůže spát. Protože se to v posledních dnech hodně zhoršilo, pozvala z Vídně dr. Kaposiho, který včera přijel a naordinoval jí nějakou mast. Císařovna je tím teď namazaná, kromě toho poprášená bílým práškem a pod nosem a přes tvář má obvaz. Dovedete si představit, jak vypadá. Kéž by to brzy pomohlo, máme pořádat i obědy pro dámy a uspořádat velký raut, ale to není možné, dokud je císařovna tak zohyzděná."

No, nevím jak vám, ale mně dělá docela problém si takhle "nejkrásnější ženu své doby" představit, i když vím, že v pokročilém věku jí příliš z krásy nezbylo a zároveň, že něco podobného se může přihodit komukoliv. Spíše si dovedu představit, jak se tím Alžběta, tak pečující o svou krásu, trápila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miri Nikolaj Miri Nikolaj | Web | 25. června 2009 v 10:27 | Reagovat

Já tak nějak nevím, jestli jsem tě viděla, možná jo... kdybys mi na mail (mirinikolaj@seznam.cz) poslala fotku, třeba bych si vzpomněla. Jinak díky a měj se krásně! Mmj., kde jsi seděla?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama