Co o Alžbětě vypovídá její podpis?

14. června 2009 v 14:02 | Aneta |  Zajímavosti týkající se Alžběty
Tento článek mě velmi zaujal...
Co o Alžbětě vypovídá její podpis?
Na první pohled nás zarazí počátečná písmeno, které i když se čte jako S tváří se jako L .Na tom by nebylo nic tak zvláštního Lisi, je domácká odvozenina jména Elisabeth tento fakt však není pro nás tak podstatný, jako to, že toto počáteční písmeno je vyšší než je standart, což je znak určité rádobypanovačnosti a majetnictví. Jak již víme, Alžběta tento rozmar skutečně měla. Ať už se jednalo o dvorní dámy či o jejího manžela, nejmladší dceru, kavalíry, kteří se jí dvořili, ke všem se chovala tak, jakoby jí patřili, což je vidět i na tom, jak se ono dejme tomu S tlačí na ostatní písmenka. Dále si povšimněme na sklon písma, který dokazuje Alžbětinu citovou nevyrovnanost. Obecně platí že čím písmo tvoří ostřejší úhel, tím je pisatel impulsivnější, vznětlivější.
Sisi písmena na sebe nevázala, to dokazovalo určitou nerozhodnost. Jakoby jim chtěla nechat prostor, volnost po které tak sama toužila i když jak víme jí měla celkem dosti. Podíváme -li se na prostřední "s" zjistíme že spíše vhledem k oběma "i" leží, vlastně celkově podpis působí poněkud neupravěne a svědčí tak o Alžbětině nestálosti, navíc právě toto "s" jde jakoby do sebe a neznačuje Alžbětinu introvertnost a schovávání se před světem.
Jako poslední znak podpisu probereme ono podtržení, jak vidno je tam zcela zbytečně, neboť nenavazuje na žádné písmeno. Toto podtržení spíše podtrhuje Sisin egoismus, jakoby chtěla tím naznačit že jen ona je tady ta důležitá, navíc toto pukrle okrasné něco vypovídá o její marnivosti, nepraktičnosti, ježto se u ní často objevovali.
Vrátime -li se k oběma "i" spatříme, že interpunkce je položena vysoko nad písmena, je to znak Alžbětina šplhání do oblak, jakoby chtěla být vysoko nad všemi.
Ve své podstatě odpovídá císařovnino písmo jejímu charakteru, je to důkaz toho, že naše písmo o nás leccos může vypovědět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fixta Fixta | Web | 15. června 2009 v 17:29 | Reagovat

To jsem ráda že e ti líbí

2 Fixta Fixta | Web | 2. prosince 2012 v 0:02 | Reagovat

Mimochodem jsem přesvědčena, že císařovna měla lehkou mozkovou disfunkci, náběh na disgrafii.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama